PREDMETI

Internetno povezovanje vgrajenih naprav

5

ECTS Kreditne točke

Predavatelji
  • prof. dr. Mihael Mohorčič
Smeri
  • ST3

Cilji

Cilji: - Poznavanje prednosti in principov medsebojnega povezovanja vgrajenih naprav ter njihovega povezovanja v internet preko standardiziranih komunikacijskih tehnologij in protokolov. - Razumevanje potrebnih korakov za načrtovanje sistema za prenos in shranjevanje senzorskih podatkov. - Določitev arhitekture senzorskega sistema in omrežja glede na zahteve aplikacije. - Primerjava in izbira ustreznih komunikacijskih tehnologij in protokolov za realizacijo dostopa do senzorskih podatkov in upravljanja s senzorskimi napravami glede na zahteve aplikacije in pogoje obratovanja. - Realizacija internetnega dostopa do senzorskih podatkov in senzorskih naprav. Kompetence: - Sposobnost primerjalne analize za izbiro ustrezne komunikacijske tehnologije in protokola za zagotovitev dostopa do senzorskih naprav za dane zahteve aplikacije in pogoje delovanja. - Sposobnost zasnove arhitekture sistema za dostop do senzorskih podatkov in upravljanje s senzorskimi napravami. - Sposobnost realizacije delujočega sistema z internetnim dostopom do senzorskih naprav. - Sposobnost upoštevanja omejenih zmogljivosti vgrajenih sistemov pri načrtovanju povezovanja v internet. - Sposobnost uporabe in upravljanja internetno povezanih senzorskih naprav za eksperimentalno delo na izbranem področju doktorskega raziskovalnega dela.

Predmetnik

- Povezovanje vgrajenih naprav in senzorskih omrežij v internet s stališča arhitekture sistema ter komunikacijskih tehnologij in protokolov. - Primerjava reprezentativnih platform za zasnovo omreženih vgrajenih naprav s stališča različnih kriterijev obratovanja (računska zmogljivost, povezljivost, poraba, namembnost, ...). - Načrtovanje internetnega dostopa do omreženih vgrajenih naprav in senzorskih podatkov glede na zahteve aplikacije. - Posredniške platforme za shranjevanje in dostop do podatkov ter upravljanje s senzorskimi omrežji. - Podrobna individualna obravnava realnega primera iz študentovega raziskovalnega dela: izbira najprimernejše zasnove dostopa do senzorskih podatkov na podlagi primerjalne analize prednosti in slabosti ustreznih komunikacijskih tehnologij in protokolov.

Obveznosti

Zaključen študij druge stopnje ustrezne (naravoslovne ali tehniške) smeri ali zaključen študij drugih smeri z dokazanim poznavanjem osnov področja predmeta (pisna dokazila, pogovor).

Preverjanje znanja

Literatura in reference

Več
Skrij